Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Alan Pettigrew Shield [2nd] GF1 24 Oct 21 Gold Coast
4/141 LR Maladay 53 B Radford 44 A Gumm 25  B Davis 3/37
def University of Queensland
8/140(cc) J Wigginton 43*  K Hurley 2/24
Cheltenham Oval 
The Lord's Taverners One Day Competition 7 24 Oct 21 Gold Coast
159 L Korn 70 GO Williams 25  W Noffke 3/23 C Moore 3/36 T Reichert 2/25
def Sunshine Coast
67 J Diggles 30  O Patel 3/10 GO Williams 3/17 H Sullivan 2/9 C Fitzgerald 2/9
Carrara Community Centre- Alan Nielson Oval (Barter Card 1) 
Katherine Raymont Shield 12 24 Oct 21 Gold Coast
8/179(cc) TA Wheeler 65 C Fuller 38 E Flynn 26  C Bloxsom 3/24 RJ Blunn 3/25
def by University of Queensland
7/180 R Strange 63*  EP Taylor 3/28
University of Queensland (Wep Harris Oval) 
Sci-Fleet Motors First Grade Competition GF1 24 Oct 21 Gold Coast
6/280(cc) H Burdon 105 S Palombo 68 C Taylor 26 X Bartlett 26*  W Prestwidge 2/44
def Northern Suburbs
172 JA Burns 66 W Prestwidge 35  J Kann 5/20 N Buchanan 3/36 M Kuhnemann 2/56
Bill Pippen Oval 
Jodie Fields Shield 6 24 Oct 21 Redlands
10/103 B Gosling 29  M Shelley 3/21 S Savage 2/13 H Flynn 2/14
def by Gold Coast
5/262(cc) S Savage 103 M Vidyananda 50 J Savill 31  AL Fisher 2/59
EGW Wood Reserve (Peter Burge Oval) 
Norm McMahon Shield [3rd] 3 23 Oct 21
30 Oct 21
Gold Coast
v Wynnum-Manly
8/223 LA Hermida 60* MC Yarrow 55 Z Maguire 28  E Lyons 3/64 CZ Reynolds 2/23
Cheltenham Oval 
Bob Spence Shield [4th] 3 23 Oct 21
30 Oct 21
Wynnum-Manly
2/38  
v Gold Coast
141 L Khan 49 Z McDermott 41  D D'souza 4/35 G Ramgharia 4/36
Carmichael Park (Ian Droney Oval) 
Under 19 Male Competition 1 17 Oct 21 Gold Coast
227 LW Crump 73 J Markham 42 B Sewell 38  J Faber 4/36 N Vojinov 2/25
def South Brisbane
8/212(cc) A Joby 66  L Aitken 2/27 CZ Reynolds 2/46
Bill Pippen Oval 
The Lord's Taverners T20 Competition 5 28 Sep 21 Sandgate-Redcliffe
4/87 K Neilsen 32 C Simpson 26  N Gregory 2/13
def Gold Coast
9/86(cc)  C Simpson 4/8 DA Watson 2/17
Ashgrove Sportsground (Norm McMahon Oval)