Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
The Lord's Taverners Competition 10 15 Nov 20 Northern Suburbs
10/130 T Stubbin 29 H Dutton 25  C Reynolds 3/20 R Dacey 3/22 JI Spies 2/18
def by Gold Coast
9/273(cc) L Hart de Keating 95* L Aitken 72 R Dacey 52  B Mclean 3/47 H Dutton 3/72
EGW Wood Reserve (Fred Kratzmann Oval) 
Bulls Masters First Grade Competition 19 27 Feb 21
6 Mar 21
Wynnum/Manly
10/213 CB Hunter 92 ND Rabnott 65  H Burdon 3/50 MG Neser 3/56
def by Gold Coast
7/460(dec) MA Bryant 144 S Palombo 141 J Kann 94 H Burdon 39  C Weal 2/82 J Floros 2/105
Moreton Bay Sports and Recreation Club (Bill Albury Oval) 
Alan Pettigrew Shield [2nd] SF 13 Mar 21
14 Mar 21
Sunshine Coast
5/252 B Schultz 114 KB Griggs 54* BR Gear 30 DL Book 25  
drew Gold Coast
8/298(dec) J Cooper 82 B Radford 62 JD Smith 51* E Benn 30 MJ Grant 25  M Cook 5/106
Elizabeth Daniels Park (Kerry Emery Oval) 
Norm McMahon Shield [3rd] GF 20 Mar 21
21 Mar 21
27 Mar 21
28 Mar 21
Northern Suburbs
126 T Eggmolesse 31 L Marshall 26  J Neuhaus 3/28 DJ Doran 3/37
and 8/158 HP Murray 33 CW Lucas 27 GC Rushton 25*  R Singh 3/58 DJ Doran 2/20 J Neuhaus 2/23
def by Gold Coast
205 DJ Doran 66* M Eckersley 35 A Densley 25  CW Lucas 4/65 GC Rushton 2/10
and 239 B Radford 86 M Eckersley 30 DJ Doran 25  CW Lucas 5/71 KW Hitchman 2/40
Shaw Park (Alan Pettigrew Oval) 
Bob Spence Shield [4th] 13 27 Feb 21
6 Mar 21
Gold Coast
182 CR Milde 74 A Katial 29  JD Muller 5/42 C Linde 4/51
def by Wynnum/Manly
7/201(dec) LC Crane 101*  RJ Williams 3/57 B Sewell 2/35
Cheltenham Oval 
Alan Pettigrew Shield [2nd] SF 11 Oct 20 Ipswich
7/238(cc) N De Giusti 62 M Topp 38 M Andrews 38 W Trigar 31 L Prince 26  
def Gold Coast
169 TJ Smith 40* L Aitken 33  W Trigar 3/20 S Doggett 2/12 J Waters 2/41
Ivor Marsden Memorial Park (Baxter Oval) 
Alan Pettigrew Shield [2nd] SF 13 Dec 20 Gold Coast
drew Sunshine Coast
Bill Pippen Oval 
Katherine Raymont Shield GF 14 Mar 21 Gold Coast
9/178(cc) G Redmayne 41 O Voss 30* TA Wheeler 29  T Staines 2/6 R Orchard 2/25 Z Valencic 2/28
def by Sunshine Coast
5/181 L Hamilton 57* T Staines 37 ML Wrigley 34 G Collins 27  C Fuller 2/43
Bill Pippen Oval 
Club Championship Amendments 1 26 Sep 20 Wynnum/Manly
def by Gold Coast
 
Men's Under-19 One Day Competition GF 21 Feb 21 Toombul
182 LS Maugeri 59 NM McGill 26 RA Walker 25  C Brown 3/45 JC Spies 2/17 H Burdon 2/25
def Gold Coast
166 JB Curtis 38 JC Spies 33 A Gumm 30*  A Stockdale 4/50 NM McGill 3/35
Oxenham Park (Ken Mackay Oval) 
Under 13 Division 2 10 6 Mar 21
13 Mar 21
Dolphins
3/90 N Perera 43*  T Howard 2/3
def by Broadbeach Robina
2/93 A Hayes 27  J Heikkinen 2/10
Benowa State School 
Jodie Fields Shield 17 28 Feb 21 Gold Coast
4/112(cc) M Lewis 57  
def by Ipswich
5/113 T Doyle 33* M Hauser 28  E Sheather 2/6 K Amai 2/12
Cheltenham Oval 
Under 11's South 20 13 Mar 21 Dolphins
v Surfers Paradise Blue
Benowa State High School (East) 
Youth Girls Competition - Paul Pink Shield 7 15 Jan 21 Gold Coast
91 SE Maxwell 27  J Pais 2/12
def by Sandgate - Redcliffe
1/92 J Pais 30* MR Croucamp 25*  
Chelmer Park (Turf)